Yıldırım Holding ROTAPORT`u Bünyesine Kattı.

Özellikle son iki yılda denizcilik ve liman operasyonları alanlarında yaptığı uluslararası yatırımlar ile adını sıkça duyuran YILDIRIM Holding, 2012 yılı bitmeden RotaPort’u da bünyesine kattı.
Kocaeli ili, Körfez ilçesi Yarımca mevkinde bulunan ve bölgenin en yüksek depolama kapasitesine sahip genel antrepoları, tahıl ve çimento siloları ile 1995 yılından beri faaliyetlerini sürdüren RotaPort’un %100 hissesini YILDIRIM Holding’in iştiraki olan YILPORT Holding satın aldı.
LME (Londra Metal Borsası) onaylı genel antrepoları, uluslararası bankacılık işlemlerinde de kabul gören RotaPort, bölgedeki en yüksek depolama kapasitesi ile birlikte çok çeşitli dökme, metal, likit yükler ve aynı zamanda gıda ve inşaat malzemeleri için de hizmet veriyor.
Aynı zamanda RotaPort’un hemen yanında yer alan Marmara Tersanesi’nin de sahibi olan YILDIRIM Holding’in orta vadeli planlarına göre, tersane bir başka lokasyona taşınarak bu iki alan birleştirilecek ve 150.000 m2’lik bir alana sahip olacak limanın elleçleme kapasitesi 10 milyon tona ulaştırılacak.

Share

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.