HNA 2 şirkete birden ortak oldu, Çinlileri Kenya’dan önce Türkiye’ye gelmeye ikna etti

 Çin’in en büyük holdinglerinden HNA Grubu’nun Başkanı Chen Feng, geçen yıl my-Technic ve my-Kargo şirketlerine ortak olduğu sırada Türkiye’deki yatırım kolaylıklarından memnun kaldığı için ikinci kez Türkiye’ye gelirken Çin’in en zengin işadamlarının kurduğu Kingdom Club üyelerini yanında getirdi.

 TÜRKİYE pazarına havacılık sektörünün önde gelen bakım onarım şirketi my-Technic ve ACT Grubuna ait my-Kargo şirketine ortak olarak giren Çin’in ulaşım, turizm, finansal hizmetler, emlak, altyapı inşaat ve lojistik alanlarında faaliyet gösteren en büyük holdinglerinden HNA Grubun Başkanı Chen Feng, “Türkiye’de iş yapmaktan çok memnun oldum. O nedenle bu ülkeye gelirken yanımda Çin’in en büyük 15’e yakın yatırımcısı getirdim” dedi. Feng, “Türkiye’de bir yıldan az sürede iki şirkete ortak oldum. Herşey o kadar iyi ve kolaydı ki, üyesi olduğum Kindom Club’ın üyelerini yatırım için Afrika’dan önce Türkiye’ye gelmeye ikna ettim. Çin kalabalık ama küçük bir ülke, yatırım yapmak için yeni pazarlara ihtiyacımı var” diye konuştu.

32 Çinli milyarder

Çinli işadamlarını Afrika gezisi öncesi ‘Türklerin girimciliğini anlatarak’ Türkiye’ye gelmeye ikna ettiğini söyleyen Feng, Çin’in en büyük yatırımcılarından oluşan ve sadece 32 üyesi bulunan Kingdom Club’ın (Krallık Kulübü) üyelerinden oluşan yatırımcı grubunu, myTECHNIC ve ACT Havayolları Murahhas Azası Yavuz Çizmeci’nin öncülüğünde Türk işadamları ile bir araya getirdiğini kaydetti. Kingdom Club üyelerinin yatırım yapmak üzere incelemelerde bulunmak için başta Kenya ve Mozambik olmak üzere Afrika kıtasına yönelik bir iş gezisi planladığını kaydeden Feng, “Hemen hepsi Çin’in akla gelebilecek her sektörde faaliyet gösteren en büyük şirketlerinin sahipleri. Türkiye’yi anlattığımda Batı kültürü ile yoğurulmuş profesyonel bir iş ortamı olan Türkiye’yi görmek, yatırım fırsatlarını değerlendirmek istedi. Ve işte buradayız” dedi.

Share

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.