Arkel’in çoğunluk hissesi, Mediterra Capital’in oldu.

Türkiye Merkezli özel sermaye fonu Mediterra Capital, asansör teknolojisi alanının önemli oyuncusu Arkel’in çoğunluk hissesini satın aldı.

Arkel, 1998 yılından bu yana, asansör güvenliği ve konforu için en önemli ürünler olan elektronik kontrol ürünleri ve motor sürücülerini, tamamıyla kendi yerli Ar-Ge’si ile geliştirip Türkiye’de üretiyor. Arkel’in Türkiye asansör sektöründe yarattığı katma değerin artarak devam edeceğine ve uluslararası bir başarı hikayesine dönüşeceğine inanan Mediterra Capital, Arkel’in çoğunluk hissesini satın aldı.

Ortaklık sonrasında Şirket’te görevine devam edecek olan Arkel’in kurucularından ve mevcut ortağı Melih Küçükçalık, “Bizimle aynı vizyonu paylaşan, Arkel’i bir dünya markası haline getirmek isteyen bir ekiple beraber olmaktan mutluyum. Mediterra, Arkel’in kurumsallaşmasında büyük rol oynacak. Arkel önümüzdeki dönemde de asansör alanında en yeni teknolojieri geliştirmeye devam edecek. Avrupa Birliği standartları doğrultusunda getirilen yeni yönetmeliklere uygun, asansör güvenliğini ve izlenebilirliğini artıracak, enerji geri kazanımını sağlayacak yeni ürünlerle çok yakın zamanda piyasada olacağız. Arkel, Mediterra’dan almış olduğu destekle 2017 yılı başında yeni fabrikasına taşınarak, son teknoloji makine hatlarında üretimine devam edecek.” diye konuştu.

Share

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.